ویژگی ماسک جراحی بنددار

ماسک های خوب و با کیفیت بالا می توانند در پیشگیری و انتشار ویروس کرونا موثر باشند. برای جلوگیری از ورود میکروب ها و ذرات آلاینده به ریه ها و ابتلا به بیماری های تنفسی که این روزها مهم ترین آن کرونا است ماسک جراحی بنددار یکی از بهترین گزینه ها است.

در ادامه این مقاله قصد داریم ویژگی های ماسک جراحی بنددار و موارد استفاده از آن را خدمت شما عزیزان شرح دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

مهم ترین ویژگی ماسک جراحی بنددار چیست؟!

ماسک جراحی حیات

هملنطور که گفتیم ماسک های خوب و با کیفیت بالا می توانند در پیشگیری و انتشار ویروس کرونا موثر باشند. برای جلوگیری از ورود میکروب ها و ذرات آلاینده به ریه ها و ابتلا به بیماری های تنفسی که این روزها مهم ترین آن کرونا است ماسک جراحی بنددار یکی از بهترین گزینه ها است. از مهم ترین ویژگی های ماسک سه لایه جراحی بنددار می توان به بهداشتی بودن و کیفیت بالای آن اشاره کرد. این ماسک ها یکبار مصرف بوده و قابل شست و شو نیستند، بنابراین حتما پس از استفاده آن ها را با رعایت نکات بهداشتی دور بیندازید. ماسک های حراجی بنددار دوخت تمام صنعتی التراسونیک دارند و دوخت این نوع ماسک بدون استفاده از دست انجام گرفته است. همچنین در این نوع ماسک ها از بندهای مخصوص جراحی (چهار بند) استفاده شده که پشت سر گره می خورد و فرد به راحتی می تواند ماسک را به شکل دلخواه بر روی صورت قرار دهد.

ساختار ماسک جراحی بنددار

ماسک های سه لایه جراحی بنددار از سه لایه تشکیل می شوند که دو لایه بیرونی از جنس پارچه بدون بافت اسپان باند و لایه داخلی ملت بلون است که نقش فیلتر را ایفا می کند و یک عایق نفوذ ناپذیر در برابر ویروس و عوامل آلاینده محیطی و ویروس ها است.  همچنین مانع انتشار و انتقال این عوامل آلوده کننده از هوا به سیستم دستگاه تنفسی می شود. جنس کش ماسک های پزشکی سه لایه از فول التراسونیک می باشد. پانل های مجزا در این ماسک به صورت پرسی به هم وصل هستند. از مهم ترین ویژگی های این پارچه ها می توان به نرم و لطیف بودن آن اشاره کرد و اینکه تنفس در آن بسیار راحت بوده و جریان هوا به راحتی انتقال پیدا می کند.  طراحی این نوع ماسک به شکلی است که از بینی تا چانه فرو را به خوبی می پوشاند و مانع ورود آلاینده هایی که در هوا وجود دارد و خصوصا ویروس کرونا به ریه فرد می شود.

کاربردهای ماسک سه لایه جراحی

معمولا از ماسک های جراحی بنددار برای محافظت از دیگران در برابر فردی که ماسک زده استفاده می شود. تحقیقات هم ثابت کرده است که این ماسک ها ترشحات بینی و دهان فرد آلوده را به خوبی فیلتر می کند و مانع از انتشار آلودگی می شود.
ماسک های جراحی بنددار در بخش سلامت و همچنین برای عموم افراد قابل استفاده است. این نوع ماسک‌ها به طور گسترده در آزمایشگاه‌ها، دندان پزشکی‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، اتاق جراحی و مکان‌های عمومی جهت جلوگیری از ابتلا یا انتقال بیماری‌های تنفسی جلوگیری از انتقال بیماری‌های تنفسی کاربرد دارند.

ماسک جراحی حیات

ماسک جراحی حیات

ماسک جراحی حیات با توجه به استانداردهای جهانی مختص فعالیت‌های درمانی در بخش جراحی طراحی شده است. در لایه میانی این ماسک‌ها از ملت بلون ۲۵ گرم استفاده شده که این ماده از ورود ویروس ها و میکروب جلوگیری می کند. ماسک های جراحی، ماسک‌های یکبار مصرفی هستند و از عفونت‌هایی که توسط قطرات منتقل می شوند جلوگیری می کند و باعث کاهش ابتلا به بیماری می‌شوند.
از مشخصات ماسک جراحی حیات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– دوخت تمام صنعتی التراسونیک
– بدون الیاف شیشه ای
– تهیه شده از الیاف بدون بافت مرغوب
– بسته بندی 10، 30 و 50 عددی
– مورد تایید اداره کل تجهیزات پزشکی