چه ماسکی برای ما خوب است؟!

ماسک خوب

علاوه بر آنکه گذاشتن ماسک در دوران شیوع کرونا امری ضروری و لازم برای پیشگیری از انتقال و انتشار بیماری محسوب می شود. استفاده از ماسک خوب و مرغوب نیز می تواند یک عامل ایمنی و پیشگیری کننده باشد. بنابراین استفاده از ماسک آن هم با کیفیت بالا به شدت توصیه می شود. همینطور بهتر است از ماسک هایی استفاده کنیم که درصد بالایی از انتقال و انتشار ویروس کرونا را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد.
در این مقاله به توضیح انواع ماسک ها پرداخته و برای شما توضیح می دهیم که چگونه می توان از آنها استفاده کنید. لطفا با ما همراه باشید.

ماسک خوب چه ماسکی است؟!

امروزه پزشکان توصیه اکید بر گذاشتن ماسک و آن هم از نوع مرغوب دارند. زیرا ماسک ها می توانند تا میزان قابل توجهی از انتشار و انتقال ویروس کرونا جلوگیری کنند. بنابراین بهتر است علاوه بر رعایت فاصله ایمنی و نکات بهداشتی، هر فردی نسبت به گذاشتن ماسک خودش را ملزم و مسوول بداند.
اما اینکه از چه ماسکی می توان استفاده کرد تا بتوان میزان انتشار و انتقال بیماری را کاهش داد، بستگی به کیفیت و جنس ماسک دارد. انتخاب و گذاشتن ماسک می تواند به افراد کمک کند تا در جنس و کیفیت ماسک به عنوان یک عامل پیشگیری کننده دقت لازم را هر چه بیشتر به عمل آورند.
انواع ماسک های رایج که برای عموم در بازار رایج هستند، و جزو ماسک هایی هستند که تا حدود زیادی از شیوع و انتقال انواع آلودگی و ذرات معلق موجود در هوا جلوگیری می کنند، می توان به ماسک های سه لایه پزشکی، سه لایه جراحی و ماسک کودک و ماسک های پارچه ای با لوگوی خاص نام برد.

ماسک سه لایه پزشکی برای عموم افراد

ماسک سه لایه پزشکی حیات
این ماسک ها از لحاظ پزشکی جزو بهترین ماسک ها و پرکاربرد ترین برای استفاده عموم است. زیرا آنها به دلیل جنس و استفاده از پارچه های مرغوب ( اسپان باند و ملت بلون) که از نوع نیافته و غیر قابل نفوذ هستند. درصد زیادی از ذرات معلق در هوا که اعم از ویروس و باکتری و غیره هستند را می توانند پیشگیری و نفوذ آنها به سیستم ایمنی گردند.
در ماسک های سه لایه پزشکی در داخلی ترین و بیرونی ترین طرح خود پارچه اسپان باند را داشته که یک پارچه غیر قابل نفوذ آب و ذرات معلق در هوا و در لایه میانی ماسک ملت بلون می باشد که این پارچه نیز همانند الیاف پنبه نسوز و جاذب آب می باشد.
لازم به ذکر است که از ماسک های سه لایه پزشکی بیش از یکبار نمی توان استفاده کرد. زیرا به دلیل جاذب بودن لایه میانی ممکن است با تماس دست به سرعت آلوده شده و سیستم تنفسی را دچار مشکل کند.

ماسک سه لایه جراحی برای کادر درمان

ماسک جراحی حیات

ماسک های سه لایه جراحی در واقع همان ماسک های پزشکی سه لایه هستند. این ماسک ها برای کادر درمان مناسب می باشند.
ماسک های جراحی انواع مختلف دارد و ممکن است هر نوع آن بر خلاف اسمشان برای استفاده در جراحی مناسب نباشد. بنابراین برای جلوگیری از انتقال عفونت از بیماران به کادر درمان نوع سه لایه آن می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
همینطور استفاده از ماسک های جراحی سه لایه با جنس اسپان باند و یا ماسک های فیلتر دار بهترین گزینه ها می باشد.
ماسک های جراحی در انواع مختلف ایزوله، دنتال، فیلتر دار و غیره هستند، و به طور گسترده در دندانپزشکی، مطب پزشکان، بیمارستان ها، سالن های زیبایی و کلینیک ها و مراکز بهداشتی و درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

ماسک کودک

ماسک سه لایه کودک حیات

در هنگام شیوع کرونا زدن ماسک حتی برای کودکان هم یک امر اجباری است. زیرا همان قدر که این ویروس می تواند بزرگسالان را از پای در آورد برای کودکان نیز خطرناک است.
ماسک های پزشکی یا چند لایه ساختاری از سه لایه می باشند، که می تواند برای کودکان نیز مناسب باشد. این ماسک ها در اندازه های کوچکتر و با سایز مناسب صورت کودک تهیه می شوند.
به دلیل آنکه برخی بزرگسالان با گذاشتن ماسک کودکان دچار مشکل هستند. شرکت های سازنده و تولید کننده ماسک، برای کودکان طرح های فانتزی و زیبا را طراحی کرده اند تا کودکان ترغیب به گذاشتن ماسک شوند.
این ماسک ها نیز همانند ماسک های بزرگسالان دارای گیره بینی که غیر قابل جدا شدن، سه لایه حرفه ای و لایه ملت بلون با کیفیت بالا هستند. ماسک کودک استاندارد در دو نوع پارچه ای و پزشکی سه لایه پرس شده در اندازه و سایز صورت کودک ارائه می شود که می تواند مناسب و فیکس صورت کودکان باشد.
این ماسک ها همینطور مانع اکسیژن رسانی صحیح نمی شود و با طرح های فانتزی و کارتونی کودک را ترغیب و تشویق زدن ماسک می کند.

ماسک با لوگوی دلخواه مشتری

ماسک با لوگوی اختصاصی حیات
ماسک های لوگو دار یک ماسک یا روبند تخصصی سفارشی شرکت ها هستند. در این روزهایی که به پایان سال چیزی نمانده، و یا در مناسبت های خاص، برخی از شرکت ها و یا افراد دارای کسب و کار آنلاین با استفاده از عرضه ماسک لوگوی دلخواه مشتری ، خدمات و قدردانی خود را به مشتریان وفادار خود ارائه می دهند.
این ماسک ها همینطور می تواند به صورت شخصی طراحی شده و در اختیار فرد قرار گیرد. ماسک های پارچه ای و پزشکی با لوگوهای مناسب مشتری یک هدیه به یاد ماندنی در ایام پایان سال برای مشتریان متعهد و وفادار است.
این ماسک ها همینطور که از اسمش هم بر می آید، با توجه به سلیقه و نظر مشتری طراحی شده و لوگوی دلخواه او به ماسک ارائه می شود.